1.10.2015

Raw štrůdl s mákem / Raw strudel with poppy seeds

/scroll down for English/

Raw závin s mákem je zdravý moučník bez lepku,jehož některé ingredience se ve spirituálních kruzích využívají za účelem podpory aktivace epifýzy (třetího oka).Jedná se o mák,med,popř. citrón,pokud se ho rozhodnete přidat do náplně.Tyto tři ingredience mají vysokou vibraci a jejich konzumací podpoříte vibračně své tělo.
Ale všechny ostatní ingredience použité v receptu mají blahodárné účinky na váše tělo,mysl i duši  :)

Mák obsahuje velké množství vápníku,dále hořčík, fosfor,vitamín E,B1 a B2,železo a to vše ve vyvážených poměrech dobře vstřebatelných pro tělo v případě,pokud nekonzumujeme velké množství kyselinotvorných potravin.

Poměry ingrediencí mícháme podle požadované chuti a velikosti závinu.

Těsto: Pohankové vločky,datle(i sušené),rozinky-namočíme a scedíme.Rozinky a datle rozmixujeme a vmícháme do vloček-vypracujeme tužší těsto.Pokud je těsto stále řídké,přidejte suché pohankové vločky a těsto tak zahustěte.

Náplň: Rozmixované suché rozinky(nenamáčené ve vodě),posekané slunečnicové semínko nebo vlašsé ořechy,mletý mák,strouhaná jablka,med,popř.citronová šťáva a skořice.Vše smícháme dohromady.

Těsto vidličkou rozprostřeme na pečicí papír,poté na těsto rozetřeme náplň,pomocí pečícího papíru zabalíme a dáme do ledničky.V lednici skledujeme po celou dobu než se závin sní.

--------------------------------------------------

Raw roll with poppy seeds is a healthy dessert without gluteen containing ingredients which are used in spiritual circles to support pineal gland activation.Those are - poppy seeds, honey and lemon,if you choose to add lemon to the filling of the dessert.These three ingredients have a hight vibration and by consuming them you will influence the vibration of your physical body.
But all other ingredients of the recipe have a profitable effect on your body,mind and the soul :)

Poppy seeds contain a big amount of calcium, also magnesium, phosphor, vitamin E,B1, B2 and iron in balanced ratio for the body easy to absorb,if we don´t consume a lot of acid-forming food.

The quantity of ingredients used are based on desired taste and the size of the roll.

Pastry: Buckwheat flakes,dates(can be dried),raisins-sooak in a water and strain.Mix dates and raisins and mix them with the buckwheat flakes.If the pastry is still too runny,add dry buckwheat flakes to make it more stiff.

Filling: Mixed dried raisins(not soaked in a water),grated apples,chopped sunflower seeds or walnuts,milled poppy seeds,honey,lemon juice and cinnamon.Mix all togeteher.

Use fork to spread the pastry on the baking sheet.Add the filling on top of the pastry and with help of the baking sheet make a roll.Place in a fridge.Store the roll in the fridge until it gets eaten.

 

Recepty/Recipes

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.