3.4.2016

Raw špenátová polévka

Na podzim jsem zasadila do skleníku zimní odrůdu špenátu, který nyní roste jako divý. Proto se stala dalším momentálním nápadem v řadě a pokusem špenátová raw polévka. Množství ingrediencí záleží na velikosti nádoby mixéru, množství a požadované chuti. Listy špenátu jdou krásně rozmixovat, proto se není třeba obávat a pěkně jimi nádobu napěchovat.

Ingredience: čerstvé listy špenátu, půl šálku kešu oříšků, listy medvědího česneku, chia semínka,sůl, pepř, kurkuma, citronová šťáva, kokosová pasta (může a nemusí být), případně pár čerstvých kopřiv

Postup: Listy špenátu rozmixujeme s menším množstvím vody v mixéru. Přidáme předem alespoň dvě hodiny ve vodě namočené kešu oříšky (jen oříšky - bez vody ve které se máčely), velkou polévkovou lžíci kokosové pasty (nemusí být) a mixujeme do hladka. Přidáme medvědí česnek, sůl a pepř. Požadované hustoty dosáhneme přisipáním chia semínek. Dobře rozmixujeme. Na dochucení přidáme citronovou šťávu a kurkumu a ještě jednou vteřinku promiujeme. Podáváme ozdobené sezónními bylinkami a jedlými květy. Pokud možno, konzumujeme na přímém slunci.

 

Recepty

 

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.