7.2.2015

Raw jablečný koláč

 

Tento koláč je velmi chutný,zdravý,jednoduchý a lehce stravitelný. Množství a poměry ingrediencí lze obměňovat podle vlastní chuti,velikosti formy a požadované výšky koláče. Uvedené množství ingrediencí tohoto receptu je určeno pro dortovou formu s rozdělávacím okrajem o průměru 23cm.

 

 

Ingredience:
Korpus: 250 g pohankových vloček, pohanková krupice(nemusí být), med, strouhaný kokos, voda
Náplň: 5 středně velkých nastrouhaných jablek, 2 polévkové lžíce chia semínek, 1/2 dobře rozmačkaného avokáda ,strouhaný kokos, med, mák, skořice,citrónová šťáva

Postup:
Pohankové vločky dáme do misky a zalijeme troškou vody. Přidáme lžíci medu a dobře rozmícháme.Následně přidáváme strouhaný kokos,popřípadě ještě pohankovou krupici tak,aby vzniklo tužší těsto. Toto těsto dáme do dortové,pečícím papírem vyložené (dno i okraj) formy a rukama ho pěkně a stejnoměrně přitlačíme na dno.

Ingredience na náplň dobře rozmícháme v misce tak,aby vznikla tužší hmota. Navrstvíme na korpus a posypeme strouhaným kokosem. Dáme do ledničky ztuhnout.

 

Recepty

Autor článku a fotografií: Martina Menšíková
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.