5.8.2014

Raw dýňová polévka Hokaido

 

hokaido polevka4

 

Letos jsem poprvé na zahradě vysázela dýně Hokaido,které v těchto dnech sklízím. Prvním mým výtvorem z jejích plodů je raw polévka,kterou jsem si "střihla od pasu". Nejsem člověk,který dokáže následovat pravidla,recepty a návody a ani je vytvářet. Proto v mých receptech které na svých stránkách sdílím najdete ingredience a doporučení ať se s jejich množstvím řídíte podle svých chutí a intuice.A také,opět jako v mých dalších letních receptech,ani tady nechybí velká dávka natě koriandru,který si až do podzimu sama pěstuji a nyní dokonce sbírám i semínka k vysázení na další rok.Nať koriandru je mistrem v odvádění těžkých kovů z organismu,za což vám bude vděčná především štítná žláza. Navíc je koriandr jednou z rostlin,které mají úžasnou vibraci a spolu s citronovou a šťávou tvoří v receptu silnou detoxikačně-vysokovibrační dvojici :o).

Ingredience na 1,5l nádoby mixéru: 1/2 dýně hokaido , 1/2 avokáda , velká hrst natě koriandru , čerstvá bazalka , citronová šťáva z jednoho velkého nebo dvou menších citronů, hrst slunečnicových semínek namočených přes noc , lžíce olivového oleje , sůl , čerstvě mletý pepř , sekaná dýňová semínka na posypání

Dýni odstraníme středovou část, slupku a nakrájíme na kostičky. Dáme do mixéru se slunečnicovým semínkem,koriandrem a bazalkou.Zalijeme vodou a rozmixujeme.Přidáme avokádo,olivový olej, citronovou šťávu dle chuti a rozmixujeme do hladka. Dochucujeme solí, pepřem a citronovou šťávou. Servírujeme posypané nasekanými dýňovými semínky,které dodají polévce jedinečný šmrnc.

 

hokaido polevka2

 

Recepty

Autor článku a fotografií: Martina Menšíková
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.