8.7.2014

Vibrace léta

 

Je tu léto,které mimo jiné přináší i hojnost čerstvých plodů. Miluji toto období zvláště pro tu volnost a hojnost která se nabízí právě prostřednictvím nejkvalitnějších potravin servírovaných přímo od Stvořitele. V tomto období jsou lehce dostupné potraviny,které  pravidelně  zařazuji do svého jídelníčku právě pro jejich hodnotu nejen výživovou, ale převážně vibrační.Patří  sem ovoce a to hlavně bobulovité plody - jahody, maliny, borůvky, ostružiny, rybíz a hroznové víno.Mezi další vibračně blahodárné potraviny které patří do základnich potravinových zásob v mé domácnosti  jsou: citróny, jablečný  ocet (v bio kvalitě), levandule, mák, med, kokosový olej, konopné semínko, mořské řasy, chia semínka,zázvor a nať koriandru. koriandr2

Nať koriandru je velmi používaná na americkém kontinentě kde je běžně k dostání tak,jako u nás petržel. Má výbornou chuť a je přeborníkem v odvádění těžkých kovů z organismu.Proto koriandr pěstuji a pravidelně přidávám  do smoothies a salátů.

Čím více jste propojeni se Zemí a “pustíte otěže“ svému tělu kdy budete pouze naslouchat jeho chutím zjistíte, že vaše tělo vyžaduje  to, co v kterém období  právě dozrává a to ve své ryzí formě.Stvořitel sám nejlépe ví  a dodá v každém období přesně to,co naše tělo potřebuje.

 

Černorybízové smoothie

cernyrybiz2Dobře vyzrálý černý rybíz rozmixujeme v mixéru s vodou v takovém poměru,aby zůstal v tekuté formě.Černý rybíz obsahuje hodně pektinu a má tendenci houstnout.Pokud nemáme mixér který rozmixuje i semínka do hladka,přepasírujeme přes sítko. Vrátíme do mixéru,přidáme velkou hrst natě koriandru, tři dobře vyzrálé vypeckované  sladké broskve a podle chuti med. Rozmixujeme a podáváme.Toto smoothie je určeno k okamžité konzumaci. Pro tělo je to doslova vitamínový “šok“,který poznáte na  své hladké a svěží pleti v obličeji :o).Černý rybíz lze nahradit i jiným sezónním ovocem.Malinové konopné mléko

malinovemlekoJedno balení (200g) neloupaných přes noc namočených konopných semen ( lze použít i polovinu balení) propláchneme vodou,dáme do mixéru a zalijeme vodou čerstvou (odměrka mého mixéru je 1,5 litru,semínka dolévám  vodou na 1l) a řádně rozmixujeme. Přecedíme přes řidší sítko a vypláchneme nádobu mixéru do které následně přes další - jemnější sítko znovu přecedíme rozmixovaná konopná semínka.Nádobu mixéru s konopným mlékem doplníme malinami  a mixujeme do hladka. Pokud nemáme mixér,který rozmixuje semínka malin,přecedíme mléko ještě jednou přes hrubší sítko,vrátíme do mixéru,přidáme hrst natě koriandru a jeden  mražený banán,rozmixujeme opět do hlaďoučka a hned podáváme.  Maliny lze nahradit i jiným sezónním ovocem jako jsou meruňky,broskve nebo borůvky.

 

Recepty

Autor článku a fotografií: Martina Menšíková
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.