31.7.2014

I kámen srdce otevírá

 

Rozhodly jsme se s Abby,že navštívíme naše oblíbená houbařská místa v oblasti mezi Zlínem a Luhačovicemi. Napršeno je,teplo také,jen u nás ještě nenastal ten správný houbařský čas – jak jsme měly možnost zjistit.Ale nezoufaly jsme a užily si spolu dlouhou vycházku po místních kopcích kterou jsme zakončily návštěvou studánky blízko Provodova,kde si  pravidelně nabíráme vodu na pití domů. Byl krásný slunečný  den a výlet  jsme si opravdu vychutnaly,přestože bylo celkem dost dusno.


kamen1

 

Když jsme scházely z horizontu dolů zpět do údolí,těsně předtím než jsme  započaly poslední třetinu našeho sestupu jsme v lese minuly kámen.Už pohled na tento úžasný kus nerostu ve mně vzbudil hluboké emoce.Přejela mnou vlna neznámé a  velmi staré energie. Plná nových pocitů jsem pokračovala v  návratu k autu,ale po nějaké chvíli mě vnitřní hlas zastavil. Cítila jsem,že ten kámen mě volá a hodlá mi předat něco víc. To volání bylo tak silné,že jsem se otočila a opět vyšlápla kus  kopce,který jsme právě  sešly.Přitom jsem se v myšlenkách vrátila o pár let zpět do Glastonury,kde se mi stalo něco podobného.


Při  mé druhé návštěve  Glastonbury mě v jednom obchůdku oslovil křišťál. V té době jsem s křišťály nepracovala a žádný jsem nikdy neměla.Jeho volání jsem neuposlechla,ale pronásledovalo mě po celou dobu,co jsem chodila po Glastonbury a jeho okolí.Nakonec jsem se rozhodla že ten křišťál opět vyhledám a koupím si ho,jelikož jsem s ním cítila silné propojení na úrovni srdce.Ale zapomněla jsem v kterém obchůdku jsem ho viděla.Jednak je toto městečko plné malých obchůdků s nerosty a jsou si i dost podobné a pak v Glastonbury mám vždy pocit,že se ocitám trošku mimo čas a prostor.Měla jsem tam vize,realitu viděla chvílemi  rozmazaně s pocitem,že jsem se ocitla ve snu. Do několika z těchto míst s křišťály  jsem se vrátila, ale "ten svůj“ už jsem  nenašla. S povzdechnutím jsem se v jednom obchůdku rozhodla,že ho dále  hledat nebudu,že mi asi nebylo souzeno ho najít. Otočila jsem se a udělala  krok směrem k východu.....a málem jsem na něho šlápla. Do dnešního dne nechápu jak se ten celkem velký kus křišťálu objevil na zemi u mé nohy. Když jsem ho viděla poprvé,byl  na polici kde jsem ho také původně hledala. Křišťál jsem koupila a mám ho dodnes. Je mým velkým průvodcem a pomocníkem.Velmi odlehčil mému srdci  svou čistě křišťálovou energií  :o).


kamen2

 

Chvíli jsem před kamenem stála a pak dostala silný impulz se ho dotknout.Abby pobíhala kolem a prozkoumávala okolí.Položila jsem obě ruce na kámen a během krátké chviličky začala doslova stahovat infomace v podobě energií shromážděných v tomto pohádkovém kameni.Měla jsem pocit,že mi pažemi do srdce proudí veškerá moudrost  věků,kterou kámen nastřádal. Cítila jsem své srdce  otevírat se  a dotýkat se zase o kus  hlubších úrovní, než  kterých bylo schopno se doposud dotknout. V ten moment Abby začala reagovat také (jak už mám v podobných situacích vypozorované).Přiběhla a lehla si ke kameni z druhé strany.


Od  ranného věku svého života jsem vnímala rozdíl mezi vědomím svého srdce a své mysli,ikdyž jsem to nedokázala vysvětlit.Vždy byl ve mně ten vnitřní hlas,ta nějaká bytost,která znala pravdu a  cestu kterou chtěla kráčet,přestože očekávání ,přání a pravidla druhých ukazovala opačný směr. V jednom svém starém sešitě jsem našla slova,která jsem napsla jako školačka:
„Svádím velký boj,nedá se to vysvětlit.Snad srdce s myslí rozpoutalo tento souboj...kdo vyhraje,vždycky dobře vím.“
Těchto soubojů bylo mnoho.Většinou vyhrálo srdce,ale mnohokrát za velmi,velmi,velmi těžkých a smutných okolností. Přesto to stálo za to.Tam kde vyhrála mysl,tam mě srdce krutě konfrontovalo.Protože.... před svým srdcem neutečete. Jemu logicky neobjasníte okolnosti a důvody. Srdce není hlupák. Srdce ví. Srdce v sobě nese hlubokou  moudrost  a obsahuje celý vesmír. Srdce je živé, má své vlastní pochopení. Srdce slyší a vidí. Srdce je náš nejlepší přítel. Srdce nás nezradí.Je schopno něčeho,co nás všechny vzájemně dokáže spojit – soucitu.Srdce má velkou moc. :o)

 

Vědomí

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.