3.4.2015

Myšlenky a vyšší vibrace

 

Dnes ráno jsme s Abby vyrazily do lesa za domem na první kopřivy a medvědí česnek. Po cestě jsme potkaly  holčinu se dvěma psy. Jeden z nich byl salašnický pes a byla to fenka. Známe ji. Jednak jsme se v lese již asi dvakrát míjeli a pak někdy chodíme kolem domu,kde žije. Působí velmi agresivně,proto je na vycházce vždy na vodítku a majitel se nás snaží obloukem obejít protože má co dělat,aby psa udržel když nás vidí. Abby se naopak všude pohybuje volně. Dnes se ale salašnice  udržet nenechala,vymkla se a  šla agresivně po Abby.Vždy jsem si říkala,jak by se asi Abby vyrovnala s agresivním velkým psem. Ten den dnes nastal. Strhla se honička,zápas a to vše bylo podtrženo velkým strachem dívenky která se bála,že její pes Abby přinejmenším zakousne. Trochu jsem ji uklidnila,že si to „holky“ vyřeší mezi sebou samy,ať se nebojí. Moc mi nevěřila. Abby střídavě utíkala a stavěla se boji čelem,ale agresivita jí není vlastní. Po chvíli zůstala obezřetně stát s ušima dozadu tváří v tvář salašnici. Přitom sem tam na mě nechápavě mrkla.Já jsem stála pár metrů za útočníkem. A protože  jsem slyšela jakým jménem ta holčina na salašnici křičela,oslovila jsem fenku,která měla zlost v očích a pěnu u huby jejím jménem. A pak jsem mluvila k její duši. Řekla jsem jí jak je krásná a jak moc je hodná. Ne že jsem jí to jen řekla,já jsem to cítila. Já jsem ji tak viděla. Otočila hlavu ke mně. Oči plné zlosti se ve vteřině změnily v oči s výrazem překvapení. Hleděly jsme jedna druhé do očí a ona se najednou otočila k Abby zády a kráčela ke mně. To už z ní vyzařovala láska a vděčnost. Stála proti mě,stále jsme si hleděly přímo do očí a z jejích vyzařovala blaženost. Zrovna jsem se chystala ji pohladit,když ji holčina odvolala a fenka začala klidně kráčet za svou paničkou.  Po pár metrech se ještě zastavila a věnovala mi poslední láskyplný pohled. Pak se mi dostalo dalšího velkého láskyplného projevu od Abby, prvně v podobě silného a dlouhého obětí a potom její blízké přítomnosti po celou dobu od této události. I teď,když píšu tento článek,leží a spí vedle mé židle.

Tento příběh poukazuje na několik věcí. Za prvé,podařilo se mi během celé této události udržet pozitivní nadhled  a vnitřní klid. To znamená,že jsem se nebála o Abby,nepřipustila jsem si,že by salašnice  byla zlý pes který touží někoho zardousit a uvědomila jsem si nebezpečnou vibraci strachu mladé holčiny,kterou jsem vědomě snížila na minimum. Vědomě jsem držela v celé této situaci pozitivní mysl a tudíž  vyšší vibrace - energii,které se ostatní aktéři museli přizpůsobit a to včetně psů. Prvně na ně zareagovala Abby,jelikož má se mnou silné vnitřní spojení. Potom se měnila vibrace té dívky a nakonec zareagovala salašnice. Celé toto drama vyústilo tedy v poklidný a harmonický konec. Toto dokazuje,jak velkou máme moc a jak svým vnitřním klidem,láskou a přesvědčením dokážeme měnit vyhrocené situace a svět kolem nás.
Za druhé jsem si v této celé události  uvědomila a zároveň prožila,jak moc všechno živé kolem nás čeká na naši lásku a uvědomění. Zvířata,rostliny,kameny a celá planeta. Čeká na to,až se lidstvo konečně vzpamatuje a začne „cítit,ctít a milovat“ . Láska,to je síla nejvyššího kalibru která nejen že dokáže změnit tento svět,ale i okolní vesmír. Je to energie,bez které se nedá žít. Pokud žijete bez lásky,tak vlastně nežijete,ale přežíváte – vy a vše kolem vás pomalu umíráte. V lásce mládnete a stáváte se nesmrtelnými. Láska je elixírem a největším darem,který můžete dát nebo dostat. A platí to i o zvířatech.
Co se týče psů,jednak jsou dokonalým zrcadlem svého pána a tím se i chovají  podle toho jak jejich pán očekává,lépe řečeno - čeho se bojí.Pokud věříte že váš pes je zlý a zakousne ostatní psy které potká,tak se tak bude chovat. Pes je jako Vesmír. Reaguje na naše vibrace – tedy naše myšlenky,pocity a emoce. Ve finále jsem si uvědomila,že celá tato zkušenost nebyla o tom jak Abby zvládne střet s velkým „agresivním“ psem,ale o tom,jak ho zvládnu já.Protože jsme to my,kdo přišel vrátit věci zpět do lásky.

Myšlenky jsou jedním z klíčových aspektů,které utváří naše vibrace a tím tvoří naši realitu. Do života nám nevstoupí nic,co bychom „vibračně nepozvali“. Zkrocení naší mysli vnímám jako nejdůležitější úkol celého lidstva tady na Zemi. Právě proto,že i mě velmi potrápily a bylo těžké vědomě svou mysl začít měnit. Ale když se to začalo konečně dařit,téměř okamžitě se začal měnit můj život. Ze dne na den. První známku změny mé mysli jsem sledovala v tom,že zmizeli lidé z mého života,které jsem denně potkávala. I když se jednalo o sousedy,už jsem je od té doby neviděla.Nahradili je lidé šťastnější,spokojenější, veselejší a vědomější.Vibračně už ty původní  nepřitahuji do své reality,proto se míjíme a nepotkáváme se. Jakoby jsme každý žili v jiné dimenzi.
Přibývá lidí,kteří mají zážitky rozšířeného vědomí,mimosmyslové vnímání,komunikují s anděly,průvodci a dalšími bytostmi různého druhu,přesto je pro nás často těžké zvládnout  vlastní mysl. Je to jedna z nejdůležitějších věcí,kterou jsme sem přišli udělat „my“ a kterou za nás nikdo jiný neudělá.

Pozitivní myšlenky v nás vzbuzují  příjemné pocity a naopak. Ovlivňují hladiny našich hormonů,protože hormony na naše myšlenky reagují a následně iniciují určité pochody v těle. Položme si tedy otázku: "Jaké procesy v těle spouští krásné a šťastné myšlenky a jaké naopak myšlenky zlé a nepříjemné?" Je možné použít své pocity  jako vodítko a vědomě si vybírat na co budeme myslet - tedy na věci,které nám způsobují radost.

Myšlenky,jelikož jsou energií,se dědí již v prenatálním období. Pokud nás pronásledují některé negativní myšlenky,je dobré zajímat se odkud přišly. Můžeme si zcela dobře uvědomit,že stejně nebo podobně přemýšlela také naše matka a babička. Tyto rodově zděděné myšlenky se někdy těžce odstraňují,protože v tom v čem vyrůstáme nám připadá přirozené a bereme to jako standard podle kterého dokonce posuzujeme okolní svět.Ale už v momentě kdy si uvědomíme nezdravost našich myšlenek a jejich původ,již na sobě děláme vibrační změnu, přestože se nám ještě nepodařilo tyto myšlenky odstranit. I odstraňování a přenastavování myšlenkovýh vzorců je proces. Ale čím více s myšlenkami vědomě pracujeme,tím se stáváme bdělejšími  a vědomějšími,vibračně silnějšími a tím rychleji a snadněji dokážeme své myšlenky měnit.

Naprosto úžasným pomocníkem v získání pozitivní mysli a vědomé práci s myšlenkovými vzorci je dívání do Slunce. Instrukce jak se vědomě dívat do Slunce a co všechno tato praktika přináší naleznete zde: http://www.slunecnabrana.eu/Slunce/I%20Jak%20se%20divat%20do%20Slunce%20(I).htm

Další užitečnou pomůckou jak zkrotit negativní mysl je zeptat se sám sebe,co mi ta či ona myšlenka přinese do života - tudíž zda si ji pěstovat nebo ji odstranit.

Myšlenkám dáváme tím větší sílu,čím více jim věříme. Protože pokud něčemu věříme,tak to tak pak v našem životě bude.

Naši mysl velmi ovlivňuje strava. Nejlépe ovlivňuje naše myšlenky „divoká“ a raw (syrová) veganská strava. Proto dnes ten výlet pro kopřivy a medvědí česnek. Rostliny zrovna dostupné,čerstvě utržené a co nejdříve zkonzumované syrové také přináší „vibrační aktualizaci“ pro naše tělo,jelikož mají aktuální energii Země. Z medvědího česneku a kopřiv lze udělat pesto,či jinou pomazánku a nebo rozmixované ve vodě,přecezené přes sítko v kombinaci s citrónem a medem lahodný životodárný nápoj plný vitamínů, minerálních a protizánětlivých látek.

Myšlenky se tedy vyplatí  měnit, abychom zvyšovali své vibrace a tím se pohybovali v radostnějších a láskyplnějších energiích. Čím vyšší máme své vibrace,tím bezpečnější a spokojenější život žijeme,jelikož co vibračně vysíláme,to se k nám vrací. Proto se potom cítíme jako v ochranné bublině,skrze kterou k nám nic špatného nepronikne.Čím více jsme zabydlení ve vyšších vibracích,tím snadněji dokážeme měnit situace kolem nás - stejně tak jak je popsáno v dnešním příběhu.Stáváme se tak silnými,vědomými tvůrci vlastní reality.
A že je těžké změnit myšlenky? Pamatujte.....Pokud tomu věříte,tak to tak bude!

 

Čtěte také Zkrocení mysli

 

Vědomí

Autor článku a fotografií: Martina Menšíková
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.