25.8.2014en

Raw food jako módní trend...?

 

Kamarádka mi poslala odkaz na článek  publikovaný na lidovkách.cz o fenoménu raw food,kde syrová strava byla označena jako módní trend. To mě inspirovalo k napsání tohoto článku. Pozor,syrová strava není pouze módním trendem,to je velký omyl. Vlna raw food je návrat k původnímu stravování. Toto stravování je naše přirozená podstata ke které bude pomalu ale jistě dříve nebo později směřovat celé lidstvo.

012


To že syrová strava není jen módním trendem,ale vážnou budoucností  bych ráda ukázala na svém vlastním příběhu.

Od velmi útlého dětství mě trápila otázka hlubšího smyslu života.Jak šel čas a život ubíhal,snažila jsem se zařadit “někam“,kde bych ten smysl mohla objevit a žít.Hodně jsem cestovala a dělala různá zaměstnání,měla jsem spousty koníčků,ale nic z toho  nedokázalo dát  mé duši klid a má frustrace narůstala. Jak už to tak bývá,i v mém životě přišel zlomový moment a já jsem nastoupila cestu “hledajícího“,který se ale nadále učil skrze bolesti a neštěstí. Až po docela pěkné řádce let jsem si začala klást otázku zda cesta duchovního a osobního růstu musí být nezbytně bolestivá.Rozhodla jsem se ukončit veškeré bolesti a traumata,která ve slabých chvilkách přebírala vládu nad mým životem. Někdy stačí se jen odhodlaně rozhodnout a odpovědi a řešení  začnou proudit do našeho života samy. Pro mě bylo velkou odpovědí  propojení se Sluncem.
Je nutno podotknout,že jsem nikdy nenásledovala žádné stravovací směry a  na své cestě jsem se dostala do bodu, kdy mi veškeré byť  vegetariánské potraviny nedělaly dobře.Přestože jsem se cítila psychicky již velmi vyrovnaně  a zažívala časté euforické stavy radosti a štěstí, fyzicky jsem trpěla celou řadou potíží podtržených chronickou únavou,která se dostavila po snězení  i suchého krajíce chleba.Prací se Sluncem se tento stav ještě prohloubil a mně nezbylo než se v zoufalství optat svého těla co by rádo.Byla jsem odhodlaná jíst cokoliv jen proto,aby mi  už fyzicky bylo dobře. Druhý den ráno jsem se vzbudila s chutí na pampelišku a od toho dne začala následovat chutě svého těla. Stále jsem neměla v úmyslu  následovat některý  z opěvovaných stravovacích stylů,které dříve nebo později  nová zjištění opět vyvrátí.Přišlo mi přirozené následovat chutě,které jsem měla. V té době se ke mně dostaly informace o účinku bílého cukru ,bílé mouky a mléčných výrobků  na náš organismus. S radostí jsem tyto potraviny vyřadila ze svého jídelníčku a cítila se mnohem,mnohem lépe. Ustoupila i jistá chronická onemocnění.Začala jsem spekulovat  nad tím,že mi zřejmě bude vyhovovat veganská strava  a zásobila se veganskými recepty. Jenže mé tělo stále vyžadovalo  syrovou stravu v podobě velkých chutí na cokoliv zeleného a nevařeného. V té době se ke mně prostřednictvím internetu začaly dostávat zprávy o vitariánství. Byla to pro mě naprostá novinka a nechala jsem se inspirovat některými  recepty.Syrová strava mi dělala velmi dobře. Mé tělo začalo doslova  nasávat živiny a ožívat. Bylo cítit,jak bylo díky nevhodné stravě v minulosti doslova podvyživené. Neomezovala jsem se a celé léto jedla velké množství ovoce a zeleniny z vlastní zahrady. Tato strava krásně podtrhla mou práci se Sluncem a mé tělo se probudilo. Stalo se důležitým společníkem  na mé životní cestě a prostřednictvím specifických pocitů mi dávalo vědět,zda má rozhodnutí,myšlenky a názory podporuje nebo ne. To vše bylo umocněno nadměrnou fyzickou energií,jakou jsem už velmi dlouhou dobu nepocítila.Užasla jsem nad inteligencí svého těla, která byla tak dlouho potlačována nevhodnými stravovacími návyky.Mé tělo mě dovedlo až na velmi jednoduchou stravu v podobě plodů,které zrovna v tom období dozrávaly.Uvědomila jsem si,že Stvořitel nás zásobuje tím co potřebujeme v ten správný čas.A tělo to ví.

Přesto všechno jsem jen u syrové stravy nezůstala a jak se přikolébal podzim,rozhodla jsem se pro stravu částečně veganskou,ale čistou ne chemicky ošetřenou převážně z vlastních zdrojů.Tato strava mi vyhovovala ale jen po určité období než tělo opět začalo vyžadovat syrové plodiny. S úžasem sleduji jak některé veganské milované pokrmy,které bych nikdy nevěřila že dokážu vypustit ze svého jídelníčku, už mi nechutnají. Nejde jen o chuť ale i o to,jak velmi rozdílně se cítím  fyzicky i psychicky po stravě syrové a jak po stravě vařené....byť se jedná o zeleninu připravenou v páře či vařené brambory.Ten kdo vnímá energie a vibrace potravin zajisté chápe,co se zde snažím sdělit.

 

037


Na cestě duchovního vývoje,kterým všichni intenzivně procházíme  se syrová strava stává v jistém bodě pro naše těla nezbytností  pro možnost integrace a  udržení nových vyšších energií,které  proudí na tuto planetu.Struktura našich fyzických těl se mění,doslova mutujeme. Tato skutečnost vyžaduje věnovat pozornost stravě i po stránce vibrační.

Syrová strava  je jedna z cest jak převzít zodpovědnost za vlastní zdraví a uchopit otěže svého života do vlastních rukou. Způsobuje další  důležitou změnu na úrovni mentální a sice změnu myšlení. Vibrace našich myšlenek ,pocitů a emocí odpovídají tomu co jíme a naopak. Jídlo tedy dokáže léčit  mysl,tělo i duši. Naše chutě a jídlo po kterém sáhneme je ukazatelem našeho momentálního vnitřního rozpoložení. Není tedy jen lékem,ale dokáže zrcadlit momentální stav naší mysli,emocí a celkovou vnitřní harmonii.Uvážíme-li,že jsou to právě myšlenky,pocity a emoce,které tvoří naši realitu,zajisté pochopíme jak důležitou roli strava v našem životě hraje.

I  lidé kteří nekráčí vědomě svou stezkou duchovního vývoje mají dnes potíže s příjmem klasické stravy. Objevují se různá onemocnění a alergie na potraviny. Fakt,že dnešní potraviny jsou velkou částí tvořeny přídavky pro tělo těžce přijatelnými a nestravitelnými,  přestup na syrovou zdravou stravu jen urychluje.

Civilizační nemoci jsou spouštěčem pro kladení si otázek a hledání odpovědí  a řešení na tuto situaci. Klíčovou odpovědí je strava a volba kvalitních potravin,což si stále větší množství lidí začíná uvědomovat.

Kvalitní sezónní plodiny jsou naším spojovacím článkem s energií  země a slunce před nimiž jsme se uzavřeli v kancelářích,bytech,klimatizovaných automobilech,nasadili jsme si sluneční brýle a natřeli se opalovacím krémem s vysokým UV faktorem. Zapomněli jsme,že náš zdravotní stav ,duchovní vývoj a prosperita  závisí na energetickém propojení se se zemí a se sluncem,kde nám rostlinná strava dokáže velmi pomoci.

 

011

 

Syrová strava určitě je pro mnoho lidí módní záležitostí,ale takovou,která utuže zdraví a čistí mysl.Fenomén  syrové stravy je odpovědí na úskalí která listvo již dlouhou dobu sužují. Řekněte sami,není úžasné sledovat a zažívat tyto převratné změny ve stravování,předávání si inspirací,nápadů a zkušeností?  Syrová strava není jen módní trend,je to nový začátek a.....úžasný fenomén!

 

Vědomí

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.