7.10.2014en

Emoce jako řeč Duše

 

Už se vám stalo že jste viděli ,slyšeli nebo zažili  příběh,který  ve vás probudil sílu co rozbušila vaše srdce a vtryskla vám slzy nezadržitelně do očí? Zeptali jste se co je to za sílu,odkud přišla a proč s vámi dělá tuto podivnou věc? Napadlo vás někdy,že prostřednictvím této silné emoce se hlásí vaše duše,protože   k tomu co právě viděla,slyšela či zažila má také co říci? Možná uviděla příběh který celé věky toužila žít a vy jste jí k tomu nedali příležitost,protože vaše okolí vám už připravilo jiný příběh  podle nastaveného společenského vzoru. Tak se vám může stát,že se jednoho dne otočíte a zjistíte,že žijete s člověkem kterého nemilujete,máte s ním děti a ani nevíte proč je máte,máte dobré postavení ve společnosti lidí se kterými si nemáte co říci,máte krásný nový dům kam se neradi vracíte a děláte práci kterou vám kdysi vybrali rodiče.Zjistíte, že jste tak ztraceni v tom co za sebou vidíte, že ani nevíte,po čem a po jakém životě vlastně toužíte.

emoce

A proto jsou tu  ty momenty kdy při  shlédnutí  příběhu  velké životní lásky nebo  největšího vyplněného životního snu  vaše duše zapláče  a dá vám tak znát své přání. Přišli jsme sem žít touhy své duše. To je  naším úkolem tady na Zemi. A naše duše to ví a prostřednictvím emocí se hlásí o své právo. Je to ona,komu se jednoho dne budeme zpovídat.Proto  v určitých momentech přichází konfrontovat naše srdce,skrze které k nám hovoří.Srdce a naše fyzická těla jsou tlumočníkem, který nám skrze emoce a pocity předává vzkaz naší duše.

Pro své touhy nemusíte mít důvody. Ty se většinou dozvíte až na konci splněného snu. A to je ten kámen úrazu - kdy  ke všemu hledáme objasnitelné důvody jak pro sebe,tak pro své okolí. Ale vaše srdce vám dává zpočátku  jen jeden jediný  důvod a tím je dobrý pocit a vzrušení,které cítíte ve svém těle při pomyšlení na svůj vyplněný sen. Budete-li nadále hledat logické důvody k vašim činům,ztratíte se ve světě iluze a dříve nebo později si nasadíte rodinné,profesní a společenské masky abyste se ztratili v davu a jednoho dne byli slabí,nemocní a nešťastní.

Jediné opravdové štěstí,zdraví, síla a láska přichází z naplněného záměru duše,nikdy ne z vyplňování očekávání druhých.

emo

Emoce jsou něčím,za co bychom se neměli stydět a co bychom neměli potlačovat,jak nás dlouhá léta učili. Pocity a emoce jsou směrovky které nám ukazují jdeme-li směrem který souzní s naší duší či nikoliv. Ukazují na správnou cestu za naším snem. Tato cesta často není jednoduchá,je pro odvážné,ale na jejím konci je opravdové štěstí. Takové štěstí vám nedá vaše postavení ve firmě ,titul nebo póza hodné manželky či  vzorného otce kterou jste zaujali jen ze společenských zvyků.

Za svým snem,touhou a štěstím se můžete vydat kdykoliv. Nevíte-li kudy,začněte u svého srdce.Opatrujte ho jako malou bytost ve vás,která jediná zná vaši pravdu. Mluvte k ní,opatrujte jí a nezraďte jí. Začněte hned! Nečekejte!  Běžte! Utíkejte!

 

Vědomí

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.