21.6.2014

Vesmírná knihovna,strach a bod nula

Abby,můj velký černý knírač, v některých situacích nemá vyvinutý pud sebezáchovy a skáče do roklí pokaždé,když v nich uvidí vodu,kterou miluje. To potom běží potokem,voda stříká a ona je na vrcholu blaha.Žádný kopec není dost příkrý a žádný sráz pro ni není nebezpečný.Proto není divu,že jsem jednoho dne zjistila,že jí chybí víc než polovina spodního špičáku a že je potřeba s tím navštívit veterináře.Ještě ten samý den byla Abby objenána na zákrok v narkóze.

Na veterinární ošetřovnu nemá Abča problém chodit. Pohybuje se všude volně -bez vodítka- a to platí i o veterinárních klinikách. Většinou ji tam hezky přivítají,dostane piškotek a pak mi sedí nebo leží u nohy a vzorně čeká až na nás přijde řada. Byla jsem přítomna při aplikaci narkózy a když Abča už bezstarostně spala,požádali mě abych počkala hodinu v čekárně,než bude zákrok hotov. Měla jsem s sebou knihu,kterou jsem otevřela a poklidně v příjemném prostředí četla.

Když se blížilo dovršení určeného času,najednou,z ničeho nic,mě přepadla panika.Co když se neprobere z narkózy? Stát se může všechno. Co když jí nepohlídají jazyk a zadusí se?Jestli se jí něco stane,to nerozdýchám. Dva roky jsme spolu jedna ruka,jedna tlapka. Je to moje spřízněná duše,velká učitelka,kamarádka a parťák na cestách. Čekala jsem na ni než se narodí na tento svět a už jsem ji znala. Bála jsem se toho,že se otevřou dveře a sdělí mi špatnou zprávu.Začalo mi tuhnout tělo  a polil mě pot.Srdce mi bušilo a dělalo se mi špatně.Nemohla jsem dýchat.

Naštěstí jsem se rychle vzpamatovala a uvědomila si,že musím “změnit scénář“,než dojde k nejhoršímu,jelikož mé pocity a emoce byly velmi intenzivní.A jsou to naše myšlenky,pocity a emoce,které tvoří naši realitu !!! Jenže ono to jednoduše nešlo. Některé strachy dokáží být velmi agresivní. Použila jsem proto na sebe  taktiku bodu nula,který mi v takovýchto situacích výborně pomáhá. Zhluboka jsem se nadechla a v duchu si řekla. „Já jsem tvořitelem své reality a nyní vstupuji do bodu nula“. Z tohoto bodu situaci strachu neodsuzuji a nevzdoruji jí. Dívám se na ní jako na jednu z mnoha možností,které vesmír nabízí. Vzdor a odmítání strach posiluje. Vstupuji tedy do bodu nula,vidím scénu vytvořenou strachem a říkám si  - „Vím,že tady ta možnost je že se Abby z narkózy neprobere,ale já si vybírám možnost jinou.Volím jiný příběh !!!! Otevřou se dveře,vyběhne rozesmátá Abby, zdravá, úplně v pohodě a budeme obě rády,že se zase vidíme.

V tento moment jsem velice jasně cítila,jak můj strach v prostoru slábne a mnou vědomě vybraná možnost nabírá na síle. Strnulé tělo povolilo a každá buňka v něm se již těšila až se otevřou dveře a Abinka z nich vykoukne.Jako byste zasouvali na polici vesmírné knihovny knihu,kterou jste se rozhodli že číst nebudete a vytahovali tu,jejíž příběh se vám více líbí.

Nakonec to dopadlo takto: Otevřely se dveře a mezi nimi stála Abby,které se motaly všechny čtyři nohy. Podívala se na mě,pak se otočila a vzala to přes ošetřovnu až na recepci za paní,která vládla piškoty. Ale i tak to byla veliká radost.

A protože já jsem člověk,kterého zajímá podstata věcí,začala jsem přemýšlet,odkud  se ten strach tak nečekaně vynořil. Bylo to snadné,přesto mě to nenapadlo hned. Ten strach totiž původně nebyl vůbec můj. Byl to jeden z velkých strachů,které míval můj otec pokaždé,když prováděl operaci malých zvířat a já jsem mu při tom asistovala. „Hlídej ten jazyk,ať se neudusí. To by byl malér. Co bych řekl majitelům? Hlídej jestli dýchá. Dýchá? Dýchá? Pane Bože,snad se nám probere z narkózy. Nikdy nevíš co se může stát a jak na to ten určitý organismus může reagovat........“

Neodporujte dotěrným strachům.Vemte je na vědomí a vyberte si jiný scénář.Takový,který vám bude vyhovovat. Později se můžete zabývat tím,odkud tyto strachy pocházejí.Nedávno jsem se strachem navázala příměří a požádala ho,ať mi i nadále dobře slouží. Některé strachy mi totiž vykreslí  takové „scenário“,že na jeho podkladě okamžitě navštěvuji vesmírnou knihovnu a vybírám si jiný příběh :o)

 

Vědomí

Autor článku a fotografií: Martina Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.