7.5.2014

Ženská šifra

 

z.sifra fotoKaždé onemocnění je poslem,je učitelem a průvodcem.My jsme v těchto situacích žákem, připravujícím se na zkoušku - vyléčení.Studium probíhá na úrovni duše,těla i mysli a je velice individuální.V dnešní době čelíme mimo jiných i epidemii způsobené nevyváženou  funkcí  hormonálního systému,která se u žen šíří v podobě děložních myomů,syndromu polycystických ovarií,endometriózy,neplodnosti ,silné a bolestivé periody a problémů způsobených špatnou funkcí štítné žlázy a nadledvinek.Velké množství těchto krajních problémů končí chirurgickým zákrokem - hysterektomií.Ve Spojených státech statistiky udávají na 600 000 provedených hysterektomií ročně,což je jedna každých 12 minut. V ČR bylo v roce 2010 provedeno 20 000 zákroků s tím,že číslo každoročně narůstá.Co se nám snaží sdělit statisíce hysterektomických zákroků provedených na ženách po celém světě? Co je příčinou této tiché epidemie ? Jsou tyto zákroky řešením? Proč je i při takovém velkém množství onemocnění toto téma stále tabu? Co máme my ženy pochopit a jak se postavit k této velké výzvě?

Nastal čas přestat se dívat na své tělo a svůj cyklus jako na celoživotní zátěž,ale pochopit dar,který nám byl  jeho prostřednictvím dán. Je čas přestat své tělo odmítat a přijmout ho jako rovnocenného partnera na naší životní cestě,plně mu naslouchat a důvěřovat,jelikož naše tělo a každá buňka v něm jsou studnou hluboké moudrosti pramenící ze Zdroje samotného. Je čas přestat své tělo odsuzovat při každém premenstruačním syndromu,podrážděnosti,výkyvu nálady,bolestech břicha nebo přírůstku váhy.Tyto stavy  pramení z našeho nepochopení a nesouladu,který se svým tělem máme.

Ženská šifra se zabývá příčinami ženských onemocnění a to na úrovni fyzické,psychické i emoční a poukazuje na alternativní řešení těchto problémů.Na úrovni fyzické jsou tyto potíže způsobeny nejčastěji vysokou hladinou hormonu estrogenu,který způsobuje v těle hormonální nerovnováhu. Xenoestrogeny a fytoestrogeny, které do svého těla přijímáme stravou a používáním běžné kosmetiky a čistících prostředků, mají v našem těle estrogenní účinek. Jsou rozpustné v tucích,proto se tělo s jejich eliminací velmi těžce vyrovnává.Nevyloučené se pak ukládají v těle a stávají se silně toxickými.Faktory jako jsou nevyrovnaná hladina cukru v krvi,nadměrné zatížení nadledvinek a poruchy trávení velmi úzce souvisí se správnou funkcí endokrinního (hormonálního) systému.Svou velkou roli zde hrají také proteolytické enzymy, jejichž nedostatkem dochází v těle k fibrózám (formace přebytečných bílkovinných vláken).Příkladem jsou děložní myomy,které jsou z 80% fibrózou. Funkce těchto systémů je nabourána převážně stravou a dnešním životním stylem - životním stylem,který pracuje proti přirozeným požadavkům ženského měsíčního cyklu.Na základě požadavků organismu na živiny,vibraci potravin a metabolismus estrogenu v jednotlivých fázích menstruačního cyklu doporučuje tento protokol potraviny,které jednotlivé fáze nejlépe podporují . Kromě fyzických příčin ženských onemocnění zde máme také příčiny psychické a mentální,kde se naše životní postoje,strachy, zaměřená pozornost mysli,prožitá traumata a neuspokojivá osobní životní situace promítají do našeho zdravotního stavu.

V prosinci 2012 jsme vstoupili do ženského cyklu planety Země. Planety,jejíž tělo i duši jsme doslova "popravili". Popravili jsme tím i svá těla a své duše. Až přijdeme na to jak vyléčit sebe,vyléčíme tím i ji.Až dokážeme opravit to,čeho jsme se dopustili na sobě samých,budeme schopni napravit i to,čeho jsme se dopustili na matce Zemi.Až objevíme svou největší sílu,sílu svého vědomí,dokážeme vrátit nebe na Zemi.

Autor článku : Martina Menšíková

www.slunecnabrana.eu

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.